Cep Telefonunuzu yanlışlıkla çamaşır makinesinde mi yıkadınız?

Denize ya da Havuz a mı düştü?

Cep Telefonunuza veya iPad cihazınıza yanlışlıkla Kahve vs. mi döküldü?
Cep Telefonunuzu uzun süre jogging veya koşu bandı üzerinde kullandınız ve ter cep telefonuzu mu etkiledi?
Cep Telefonunuz lavabo ya da küvetin içine mi düştü?

Eğer sıvı temaslı bir cihaza sahipseniz, Yetkili servisler garanti altında hiçbir işlem yapmaz. Fakat, bütün umutlarınızı yitirmiş değilsiniz.
Kötü hissetmeyin, bir tek sizin başınıza gelmiyor. Birçok kişinin, cep telefonları herhangi bir su, sıvı, ter, nem etkisi altında kalabiliyor. Zaman içinde bu sıvılar duyarlı olabilir ve kısa süreli temas da olsa telefonunuz ‘unuz zamanla farklı arızalar çıkarabilir.

Sıvı, cep telefonunuza bir kanser etkisi gibidir. Parçacıklar ve mineraller cihazınızın herhangi bir bölgesinde oksitlenmelere ve kalıcı hasarlara yol açabilir. Cihazınız sıvı temasında genel olarak kendi kendini kapatır, ancak bazen çalıştığını düşündüğünüz durumda tekrar kullanmaya devam ederseniz zamanla o sıvılar cihazınızı kanser gibi ele geçirir. Erkenden servisimize getirirseniz sıvı temaslarında kullandığımız özel solisyonlar ve cihazlarımız ile verilerinizi (telefon rehberi, resimler vs.) koruyabilir cihazınızı eski haline getirebiliriz.

Sıvı teması sonrası ASLA cep telefonunuzu şarja takmayınız!
Tekniknokta orijinal yedek parçalar temin eder ve en güvenli onarımı size sunar. Bilgileriniz sizin olduğu kadar bizim içinde önemlidir ve güven altındadır. Bunun için cihazınızı servisimize ulaştırmanız yeterlidir. Ücretsiz kargo hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Cihazınızı gönderirken kısa bir not olarak ‘Acil Servis-Sıvı teması’ ibaresini belirtmeli ve size ulaşabileceğimiz adres ve telefon bilgilerinizi iletmelisiniz.

Deneyimli Teknik Servis Ekibimiz cihazınızı özel solüsyonlarla detaylı temizliğini yaptıktan sonra arızalı parçaların tespitini yapacak ve onayınız sonrasında cihazınızın onarımını gerçekleştireceklerdir.

Sıvı temaslı cihaz nasıl anlaşılır:

Sıvı Göstergesi doğrudan kulaklık girişinden bakarak anlayabilirsiniz. Sıvı teması olmayan cihazlarda; kulaklık girişi ve tabanında beyaz bir nokta görünür. Ancak sıvı teması olduğunda noktanın yarısı kırmızı (veya pembe renkli) görülmektedir.

iPhone 3G/3G S modellerinde Sıvı Göstergesi şarj soketinin bulunduğu bölgede, 30-Pin dock bağlantısı hemen altında yer alır. Göstergeyi görebilmeniz için, ışıklı büyüteç kullanmanız gerekebilir. Sıvı temaslı cihazlarda kırmızı bir gösterge oluşmaktadır.